​​​​​​​  Parafia św. Antoniego w Trąbinie

KOŁA ŻYWEGO RÓŻAŃCA

• W Trąbinie działa koło różańcowe pod patronatem św. Antoniego, przewodniczy mu pani Romana Lutrzykowska, liczba członków to 20 osób.

• W Marianowie działa koło pod patronatem Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny pod przewodnictwem pani Barbary Sierockiej, skupia 20 członków.

• W Dobrem działa koło pod patronatem św. Teresy od Dzieciątka Jezus, w którym modli się 21 osób a przewodniczy mu pani Irena Krysztof.

• W Ruszkowie działa koło pod patronatem św. Józefa , przewodniczy mu pani Helena Czajkowska i modli się w nim 21 osób.

Do wspólnoty różańcowej należą kobiety jak również mężczyźni. Wszyscy członkowie kół Różańcowych czynnie uczestniczą w życiu parafii biorąc udział w niedzielnych mszach świętych jak również w różnych formach kultu Maryjnego - nabożeństwo Majowe, modlitwę różańcową w miesiącu październiku, w którym to odbywają się również spotkania różańcowe w poszczególnych kołach z udziałem ks.Proboszcza. Z ochotą uczestniczą w procesjach Eucharystycznych i uroczystościach kościelnych takich jak : odpusty parafialne, pierwsze niedziele miesiąca, procesja Bożego Ciała. Swoją modlitwą otaczają naszych zmarłych wypraszając dla nich łaskę Nieba.
    W czasie Świąt Bożego Narodzenia poszczególne koła organizują z udziałem Księdza Proboszcza spotkania opłatkowe. W okresie Wielkiego Postu swoją modlitwą i ofiarami wspierają jałmużnę wielkopostną. Na podkreślenie zasługuje fakt, że nasze koła różańcowe mają tradycję wielopokoleniową.