​​​​​​​  Parafia św. Antoniego w Trąbinie

Galeria 2016/2017

GRUPA LEKTORÓW

Grupa lektorów otrzymała zaszczytne powołanie do czytania Słowa Bożego w zgromadzeniu liturgicznym, angażujemy się w sprawy Kościoła. Lektorzy - są grupą parafialną wchodzącą w skład Liturgicznej Służby Ołtarza. Posługę lektora w naszej parafii pełnią dwie grupy:

• ministranci Słowa Bożego,
  • wierni świeccy wykonujący podczas Liturgii czytania biblijne.

Formacja dorosłych i młodzieży pragnących czytać Pismo Święte w naszej wspólnocie obejmuje spotkania poświęcone Pismu Świętemu, księgom liturgicznym, przepisom liturgicznym oraz ćwiczeniu dykcji i wymowy. Po takim przygotowaniu oraz zdaniu egzaminu mogą przystąpić do obrzędu błogosławienia lektorów, którego dokonuje Ksiądz Proboszcz.

Kontakt z żywym Słowem Bożym umacnia wiarę oraz jest okazją do refleksji nad własnym życiem. Słowo Boże motywuje ich do działania na rzecz parafii.

Obecnie w naszej parafii jest ośmiu lektorów - czterech ministrantów Słowa Bożego i cztery osoby świeckie.