Parafia św. Antoniego

w Trąbinie

PARAFIALNA RADA DUSZPASTERSKA

Obecna rada parafialna została powołana przez ks. Proboszcza w styczniu 2016 r. W skład Rady Duszpasterskiej wchodzą przedstawiciele poszczególnych wiosek:

• Dobre - Leszek Bułkowski, Tomasz Maklakiewicz, Stanisław Orzechowski,
  • Trąbin - Henryk Deręgowski, Rafał Szczepański,
  • Gulbiny - Roman Gawroński, Michalski Andrzej,
  • Ruszkowo - Stanisław Więcławski, Henryk Bojanowski,
  • Marianowo - Piotr Górski, Ryszard Sierocki.

Niektórzy spośród członków rady zostali powołani na kolejną kadencje.

Zadaniem naszej Rady Parafialnej jest troska o parafię jako wspólnotę. W tym celu organizowany jest piknik parafialny ku czci św.Antoniego. W ramach pikniku wszystkie grupy parafialne spełniają określone funkcję. Istotny elementem życia duszpasterskiego są wyjazdy do Torunia, Płocka. Bardzo ważnym ogniwem integrującym wysiłki duszpasterskie było nawiedzenie Obrazu Matki Bożej. Zrodziło się wówczas wiele cennych inicjatyw.

Rada Parafialna wysuwa wnioski i propozycje dotyczące życia duszpasterskiego w parafii. Ostatnio tematem dyskusji był Regulamin Cmentarza w Trąbinie. Posiedzenia Rady odbywają się na plebanii dwa razy w roku. Uczestnictwo w Radzie stanowi okazję do wzajemnego przepływu informacji między wiernymi i proboszczem. Stanowi szkołę wzajemnej integracji i troski o życie religijne w naszej parafii.

PARAFIALNA RADA GOSPODARCZA

Rada Gospodarcza została powołana przez ks. Proboszcza 31 stycznia 2016 r. W jej skład wchodzą: Krzysztof Budziński, Zbigniew Ożdzyński, Piotr Czarnecki.

Spotkania Rady Gospodarczej odbywają się na plebanii dwa razy w roku. Rada służy proboszczowi pomocą przy wykonywaniu podjętych zadań.

Omawiane są również planowane inwestycje takie jak:

• wymiana okien na plebanii,
  • wymiana ogrodzenia przed plebanią,
  • renowacja bramy cmentarnej,
  • odnowienie ogrodu parafialnego.

Rada gospodarcza pomaga w pozyskaniu środków finansowych jak również odpowiednich fachowców .

Uczestniczenie w życiu gospodarczym parafii jest okazją do realnego wypełnienia przykazania „Troszczyć się o potrzeby wspólnoty Kościoła.” Stanowi także okazję aby poczuć się współgospodarzem dóbr parafialnych.